Nenechte sebe a své zaměstnance vyhořet

 

Jednodenní interaktivní workshop pro firemní týmy, pro manažery, i řadové zaměstnance, jimž potenciálně hrozí vyhoření. Počet účastníků workshopu je 6-8 osob. Malý počet účastníků zajišťuje maximální pochopení problematiky a dostatek prostoru pro individuální práci s koučem.

V případě, že se workshop koná na Usedlosti Nouzov mají účastníci v ceně občerstvení, kávu, čaj, ovoce a drobný snack a oběd.

Začátek workshopu je vždy v 9:00 a ukončení v 17:00. Hodina je přestávka na oběd. 

Podle aktuální studie společnosti Gallup stojí vyhořelí zaměstnanci bez hlubšího zájmu o práci svoje zaměstnavatele o 34 % ročně více peněz na výplatách. Mají více absencí, pracují pomaleji, více zapomínají...

Jejich podíl na celkové fluktuaci menších podniků je až 20 % a u podniků nad 2500 zaměstnanců je to až 50 %. Tedy až polovina zaměstnanců velkých firem opouští svoje pracovní místa z důvodu vyhoření. Už jen počáteční příznaky vyhoření brání zaměstnanci naplno se zapojit do práce.

Zapojení zaměstnanci zvyšují bezpečnost na pracovišti až o 70 %

Protože angažovaní zaměstnanci jsou více propojeni se svými pracovišti, jsou si více vědomi svého okolí. Výzkum ukázal, že na vysoce angažovaných pracovištích se stává o 70 % méně bezpečnostních incidentů. Zapojení zaměstnanci se podstatně lépe soustředí na daný úkol.

Vyhořelí zaměstnanci mají vyšší nemocnost

Zapojení zaměstnanci mají podle výzkumů až o 40 % menší absence. Vyhoření provází obrovská únava a snížená imunita, což je důvodem častějších onemocnění a následných absencí.

S vyhořením se snižuje kvalita práce zaměstnance až o 40 %

Není to technika, ale lidé, kdo určuje kvalitu služeb a produktů. Lidé, kteří se zajímají, lidé, kteří jsou tvůrčí. Zapojený zaměstnanec pracuje na rozdíl od vyhořelého na plný plyn a je podstatně méně pravděpodobné, že se dopustí chyb, a to až o 40 %.

Zapojení zaměstnanci jsou podstatně produktivnější

Zapojení zaměstnanci budou s větší pravděpodobností usilovněji pracovat a vynakládat větší úsilí na plnění pracovních úkolů, čímž zvyšují produktivitu . Výzkumy ukazují, že zapojení zaměstnanci jsou o 17 % produktivnější než jejich nezapojení kolegové.

Vyhořelý zaměstnanec často řeší svůj problém výpovědí

Pokud si zaměstnanci neumí poradit se vznikajícím syndromem vyhoření, řeší dlouhodobý stres a nespokojenost v zaměstnání často svým odchodem. A takových zaměstnanců je až 50% z celkového počtu odcházejících.

Vyhoření snižuje loajalitu zaměstnance vůči firmě

Pokud je zaměstnanec paralyzovaný stresem a únavou, nemá prostor k tomu, aby se cítil spojený s firmou, pro kterou pracuje. Ve chvíli, kdy se cítí zapojený, šance, že zůstane při nové nabídce práce, se zvýší až o 46 %.


Program workshopu
08:30 - 08:50 příjezd
09:00 - 10:30 - seznámení, 1. blok - Co je syndrom vyhoření
10:30 - 10:45 - přestávka
10:45 - 12:15 - 2. blok - Jak nevyhořet
12:15 - 12:30 - ukončení dopolední části
12:30 - 14:00 - oběd - domácí jídlo s možností vegetariánského a masového pokrmu v duchu principů , když se učíme není nám jedno, co jíme.
14:00 - 15:30 - 3. blok - Jak jsem vyhořela
15:30 - 15:45 - přestávka
15:45 - 17:15 - 4. blok - osobní témata účastníků
17:15 - 17:30 - přestávka
17:30 - 18:00 zakončení a odjezd

  

AFTER WORKSHOP SYSTÉM – AWS (následná klientská péče pro účastníky workshopu)

  • účastník workshopu dostane automaticky přístup na sdílenou nástěnku workshopu, kde bude moci pokládat dotazy, sdílet své poznatky, účastnit se diskuse nad řešením jednotlivých témat
  • účastník workshopu má také možnost si na sdílené nástěnce workshopu stáhnout vzorové formuláře a formuláře analýz, podrobnosti o nástrojích zmiňovaných při výuce a jiné, na workshopu zmiňované a použité, materiály atp.
  • účastník workshopu má možnost při řešení tématu vyhoření přednostního sjednání individuální konzultace s koučem workshopu, kde může následně řešit konkrétní problémy spojené s vyhořením. 

Pro cenovou nabídku stávajícího workshopu nebo individuální úpravy workshopu nás neváhejte kontaktovat.

 

Chci kontakt na zaslání poptávky